O firmie

    Pracownia konstrukcji DMK PROJEKT Spółka Partnerska została założona w 2009 roku przez Stanisława Dałka i Macieja Kowalczyka. Od tego czasu stale sie rozwijamy. Stawiamy na zrównoważony rozwój tak by mieć pełną kontrolę nad procesem powstawania każdego projektu i nie pozostawiać niczego przypadkowi wynikającemu z pośpiechu i natłoku prac. Nasze biuro liczy obecnie 9 projektantów i asystentów. Trzon pracowni stanową dwaj projektanci z pełnymi uprawnieniami do projektowania w branży konstrukcyjno-budowlanej. Dysponujemy również 7-osobowym zespołem sprawdzonych asystentów. Ponadto przy realizacji większych zadań wspomaga nas wielokrotnie sprawdzony zewnętrzny zespół kreślarzy. Dzięki temu potrafimy sprostać każdemu zadaniu.

    Zasadą obowiązującą w naszej pracowni jest nieustanne podnoszenie kwalifikacji. Nasi projektanci na bieżąco doskonalą swoje umiejętności m.in. regularnie uczestnicząc w branżowych konferencjach i szkoleniach organizowanych przez Izbę Inżynierów Budownictwa, producentów oprogramowania czy producentów materiałów budowlanych i rozwiązań systemowych. Nasze biuro zatrudnia tylko dyplomowanych inżynierów budownictwa lądowego z tytułem magistra inżyniera.

    Doświadczenie zawodowe zbieraliśmy przez wiele lat pracy w uznanych na rynku pracowniach konstrukcji, realizujących duże projekty na terenie całego kraju. Dzięki temu zdobyliśmy duże doświadczenie w projektowaniu kompleksów hal magazynowych, zakładów przemysłowych, centrów handlowych, dużych kompleksów mieszkaniowych, biurowych czy obiektów sportowych: hal sportowych, pływalni, stadionów.

    Zebrane doświadczenie pozwoliło nam w ciągu minionych lat zrealizować pod marką DMK Projekt blisko 50 średnich i dużych projektów oraz ponad 120 mniejszych. Dwa z naszych projektów otrzymały nagrody II i III stopnia w Konkursie "Budowa Roku" organizowanym przez Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa, Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju oraz Główny Urząd Nadzoru Budowlanego. Są to odpowiednio projekty Hangaru Heli-One na lotnisku Rzeszów-Jasionka oraz hala Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej.

    Ponadto prowadzimy stałą współpracę  z renomowanymi warszawskimi biurami konstrukcyjnymi wykonując na ich zlecenie wiele projektów z zakresu wielkokubaturowego budownictwa przemysłowego i użyteczności publicznej.

    Uczestniczymy we wszystkich stadiach projektów od koncepcji po projekty wykonawcze i warsztatowe, opracowujemy projekty zamienne, opinie techniczne, współpracujemy z rzeczoznawcami. Mamy duże doświadczenie w prowadzeniu projektów realizowanych w systemie Design&Build. Uzyskujemy też bardzo dobre wyniki w zakresie optymalizacji projektów opracowanych w innych pracowniach.

    Dzięki tak szerokiemu przekrojowi prac dobrze znane nam są zagadnienia nie tylko żelbetu czy stali ale też konstrukcji prefabrykowanych czy zespolonych. W ciągu wielu lat kariery zawodowej projektowaliśmy m.in. terminale lotniskowe, aquaparki, centra handlowe, fabryki, mroźnie, niezliczoną ilość budynków mieszkaniowych, przemysłowych, magazynowych, biurowych. Dzięki zebranemu doświadczeniu projektujemy pewnie, oszczędnie i bezpiecznie.  Do każdego tematu podchodzimy indywidualnie i staramy się znaleźć optymalne rozwiązania pozwalające na uzyskanie jak najlepszego wyniku końcowego. Zawsze jednak są to rozwiązania dostosowane do standardów i wymagań zamawiającego. O jakości naszych projektów świadczyć może wiele. Przede wszystkim jest to stała współpraca z naszymi zleceniodawcami - zarówno architektami jak i wykonawcami, którzy chętnie kontynuują współpracę z nami przy kolejnych projektach i to daje nam największą satysfakcję.

    W celu zapewnienia większego bezpieczeństwa interesów naszych klientów posiadamy dodatkową polisę ubezpieczeniową OC dla inżynierów budownictwa o wartości 400000 Euro dla każdego z projektantów.

    W naszej pracy projektowej wykorzystujemy najnowsze wersje legalnego oprogramowania. Pracujemy wykorzystując znane i sprawdzone oprogramowanie, między innymi z rodziny ABC, Robot czy RM-WIN. Wykorzystujemy również w obliczeniach jak i w rysunkach technikę 3D.

 

oprogramowanie: silverion.pl    ©2012 DMKprojekt